Charakteristika školy  Dokumenty a zákonné normy  Informace ředitelky školy  Tiskopisy ke staženíZpět

Pozor!

Tlačítka ve tvaru

button

a další podobná,
 otevírají soubory typu *.pdf.

K jejich zobrazení je nutné mít nainstalovaný program Adobe Reader, který můžete stáhnout např.

Plán ICT

Základní škola Všeruby - ICT plán na školní rok 2009/2010

Tento ICT plán školy je zpracován dle metodického pokynu MŠMT ČR č. 27 419/2004-55 stanovující „Standard ICT služeb ve škole“ a náležitosti ICT plánu školy jsou jednou z podmínek čerpání účelově určených finančních prostředků státního rozpočtu v rámci SIPVZ.

Obsah plánu :

1) Vstupní údaje o škole
2) Současný stav na škole
3) Plán na školní rok 2008/2009
4) Výhledový plán pro delší období
5) Způsob a možnosti využití IT

1) Vstupní údaje o škole

Název

Základní škola Všeruby, okres Domažlice

345 07 Všeruby 70

IČO

Redizo

Počet žáků

Počet ped. pracovníků

Úroveň Z                      4
Proškolení v rámci SIPVZ Úroveň P                      3
  Úroveň S                      1

2) Současný stav na škole

K 1.9.2009 je v provozu lokální síť s lokální doménou zsvseruby.local. Síť obsahuje jeden doménový řadič instalovaný na serveru Fujitsu Siemens Primergy Econel 100 X3065 / 2GB / 2x250GB / 2xLAN, s operačním systémem Windows Server 2003, 12 počítačů PC v učebnách (Indoš 4ks, darované počítače celní správou 8ks) s operačním systémem Windows 2000 Professional a jeden nový počítač (ředitelna) s operačním systémem WINDOWS Vista Bussines.

Aktivní prvky sítě jsou:

Síť je propojena kabely UTP CAT5E  s konektory RJ-45, 8p8c.

Periferie:

1. Multifunkční zařízení Oki C3520 MFP, tiskárna, kopírka, ProQ2400 dpi, GDI, (síťové připojení)
  2. Sítová tiskárna Lexmark E260dn v učebně VT pro všechna pracoviště školy. (náhrada za vyřazenou HP Laser Jet 1200)

Bezpečnost sítě:

Antivirovou a další ochranu zajišťuje systém AVG Internet Security Network Edice
Proudové napájení jistí pouze pro server  záložní zdroj ACP SU420iNET.

Webové stránky školy:

Škola provozuje tyto weby :

webové stránky : www.zsvseruby.cz
fotogalerii : foto.zsvseruby.cz
databázi : foto-zsvseruby  (MySQL 5.0.)
web : ftp1.zsvseruby.cz, pro zálohu a přenos souborů

Z důvodu zajištění vysoké bezpečnosti vlastní lokální sítě neprovozuje škola webové stránky na vlastním serveru, ale doménu zsvseruby.cz hostuje na serverech společnosti Webhosting C4.

Webhosting C4 zajišťuje :

Standardní pracovní prostředí žáka na školních pracovních stanicích je následující:

V současné době využíváme tyto výukové programy:

autor

a) oblast vzdělávací

b) oblast materiální

5) Způsob a možnosti využití IT

Vzhledem k obrovským možnostem, které se otevírají v oblasti využívání moderních informačních technologií a zájmu o výpočetní techniku na naší škole i mezi občany v obci a jeím okolí, dále spolupracovat s  veřejností, zejména při jejím seznamování s moderními trendy ve využívání VT v životě každého člověka (např. Internet a jeho využití ke komunikaci, ve finančnictví, obchodu,k získávání informací, bezpečnost provozu VT, možnosti jejího napadení a zneužití i související ochrany a další temata.) V rámci těchto aktivit by škola mohla nabízet i kurzy pro veřejnost.

Závěrečné ustanovení

Tento dokument nabývá platnosti dnem 1.9.2009.

Ve Všerubech dne 26.8.2009